تاج گل و سبد گل تبریک نمایشگاهی

گل ها برای تبریک و ابراز شادی در مراسم افتتاحیه، فضاهای نمایشگاهی، جشن ها و مکان های مختلف استفاده بسیاری دارند. بیشتر افراد و نزدیکان برای تبریک مراسم افتتاحیه، راه اندازی شغل جدید، برپایی نمایشگاه از سبد گل یا تاج گل استفاده می کنند. این گل ها معمولاً از تنوع رنگی جذابی برخوردار هستند. ضمن اینکه به بهترین شکل ممکن چیدمان می شوند. برای طراحی سبدهای گل زمان بسیاری اختصاص داده می شود. تمام این موارد برای جلب نظر گیرنده گل مدنظر قرار می گیرد.

گل های مناسب برای طراحی سبد گل
سبد گل افتتاحیه

معمولاً برای چیدمان سبد گل تبریک از گل های گران قیمت استفاده می شود. این گل ها علاوه بر اینکه از رنگ و تنوع قابل توجهی برخوردار هستند، معمولاً در سایزهای متفاوتی نیز انتخاب می شوند. تمام این موارد برای جلوه بیشتر سبدهای گل و چشم نواز بودن آن مورد توجه قرار می گیرند.

 نکات مهم در انتخاب سبد گل

سبد گل اگر در ابعاد و اندازه مناسب انتخاب شود، می تواند یک هدیه فوق العاده و دوست داشتنی باشد. برای طراحی و تزیین سبدهای گل از ایده های متفاوت گل ‌آرایی کمک گرفته می شود. ضمن اینکه اعمال سلیقه و نظر مشتری نیز در طراحی و تزیین سبدهای گل از اهمیت قابل توجهی برخوردار است.

فرض کنید دوست صمیمی شما کسب و کار تازه‌ای را راه اندازی کرده یا یک غرفه نمایشگاهی در اختیار گرفته است. در چنین حالتی شما تمایل دارید شادی و خوشحالی خود را از موفقیت او ابراز نمایید. به همین خاطر زمانی که به دیدن او می روید، سبد گل تبریک می خرید. در واقع در چنین حالتی خرید هدایای دیگر به غیر از گل چندان رایج نیست. ضمن اینکه فرد مورد نظر می تواند هدیه شما را به عنوان بخشی از دکوراسیون محیط نمایشگاه یا فضای شغلی خود مورد استفاده قرار دهد.

سبدهای گل به گونه ای چیدمان می ‌شوند که بعد از خشک شدن هم می توانند همچنان به عنوان عناصر دکوراسیون فضای شغلی یا نمایشگاهی مورد استفاده باشند. گل های این سبد در همان شکل و اندازه ظاهری خود خشک می شوند. ضمن اینکه سبد گل اجازه پخش شدن آن ها را در فضای اطراف نمی دهد.

 

گل های مناسب برای طراحی سبد گل
انتخاب سبد گل

 

برای تزیین سبدهای گل زمان بسیاری در نظر گرفته می شود. این سبدها با آرایش گل تزیین می ‌شوند. البته بخش دیگری از این تزیین مربوط به انتخاب سبد مناسب برای گل ها می باشد. همچنین خود سبد می ‌تواند با ایده های همچون روبان، برچسب تبریک و… تزیین شود.

گل های مناسب برای طراحی سبد گل

همانطور که گفتیم سبد گل نمایشگاهی معمولاً با گل های گران قیمت طراحی و تزئین می ‌شود. گاهی نیز برای تزیین و طراحی سبد از گل ارزان قیمت و گل گران قیمت با هم استفاده می شود. معمولاً در فضای سبد از دو یا سه گل برای تزیین استفاده می شود.

گل لیلیوم یکی از گل های گران قیمت و زیبایی است که برای تزیین سبد گل مورد استفاده قرار می گیرد. این گل ها از نظر گلبرگ بسیار پهن و گسترده هستند و می توانند جلوه قابل توجهی در طراحی سبد داشته باشند. ضمن اینکه گل های لیلیوم در رنگ های متنوع همچون سفید و صورتی وجود دارند و می توانند زیبایی بیشتری را به فضای سبد ببخشند.

گل های لیلیوم از تنوع قابل توجهی برخوردار هستند. با این وجود تنها یک نمونه از لیلیوم ها در ایران وجود دارد. این گل ها معمولا مناطق معتدل کوهستانی را برای رشد و پرورش انتخاب می‌کنند. لیلیوم یکی از گل های تشریفاتی و رسمی است که معمولاً برای عرض تبریک در مراسم نمایشگاهی و افتتاحیه بسیار مورد توجه قرار می گیرد.

 

تاج گل افتتاحیه برای عرض تبریک
تاج گل افتتاحیه برای عرض تبریک

 

ژبرا می تواند یکی از گل های جالب برای طراحی سبدهای نمایشگاهی باشد. این گل از تنوع رنگی قابل توجه برخوردار است، ضمن اینکه ابعاد بزرگی دارد. گل تبریک مراسم تشریفاتی معمولاً در چیدمان منظم طراحی می گردد. ضمن اینکه گل های منتخب برای این مراسم ها معمولاً با دو سایز بزرگ انتخاب می شوند. علت این موضوع این است که افراد تمایل دارند گل های آن ها نمود و جلوه بیشتری داشته باشد.

آلسترومریا یکی دیگر از گل های گران قیمت است که برای طراحی سبد گل و تاج گل بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد.آلسترومریا یک گل زیبا با تنوع رنگی فوق العاده است. بسیاری از افراد به دلیل شباهت ظاهری، این گل را با لیلیوم اشتباه می گیرند و حال آنکه که این دو نوع گل کاملا با هم تفاوت دارند.

 

نکته مهم در انتخاب سبد

اگر چه سبد گل ها برای مراسم افتتاحیه، جشن و مراسم های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند اما هر کدام از این نوع سبدها طراحی متفاوتی با توجه به مناسبت دارند. به عنوان مثال اگر این سبد برای خواستگاری مورد استفاده قرار بگیرد، تزیین جانبی بیشتری دارد. ضمن اینکه ابعاد کمتری را به خود اختصاص می‌دهد. این در حالی است که برای سبد های نمایشگاهی از مساحت های بزرگتری استفاده می شود.

 

تاج گل نمایشگاهی

تاج گل به عنوان گل تبریک نمایشگاهی مورد استفاده قرار می گیرد. این تاج ها در ابعاد و اندازه های متفاوت طراحی و تزئین می‌ شوند.

برخی از تاج ها به شکل یک طبقه عرضه می گردند. چنین تاج هایی می توانند با پایه یا بدون پایه در فضای نمایشگاه قرار بگیرند. پایه های تاج برای برای حمل و نقل بهتر و آسان تر تاج ها در نظر گرفته می‌شود.

تاج گل های چند طبقه زیبا
تاج گل 2 طبقه

تاج های یک طبقه گل های کمتری دارند و مسلماً با قیمت ارزان تری نیز عرضه می‌شوند.

ممکن است  تاج گل تبریک در دو طبقه انتخاب گردد. در چنین حالتی ما با دو دسته گل به شکل جدا از هم سر و کار داریم. معمولاً گل هایی که برای هر طبقه از تاج گل تبریک در نظر گرفته می شود، با هم متفاوت هستند. چنین گل هایی معمولاً برای فضای ورودی نمایشگاه گزینه بسیار مناسبی می باشند.

تاج گل تبریک 3 طبقه قیمت بیشتری نسبت به سایر تاج تاج های گل به خود اختصاص می دهد. معمولا افرادی که ارتباط نزدیکی با صاحبان نمایشگاه یا افتتاحیه دارند، از این شیوه تبریک استفاده می کنند. برای جلوه بیشتر این تاج ها معمولاً فضای خالی بین آن‌ ها وجود ندارد. در نتیجه چنین تاج هایی اساساً پر گل هستند.

 

تاج گل افتتاحیه و تاج گل نمایشگاه
سبد گل نمایشگاهی

 

بهترین تاج گل تبریک افتتاحیه
تاج گل تبریک افتتاحیه