اگر به دنبال مطلب خاصی می گردید آن را در سایت جستجو کنید...

موستانگ پرفروش‌ترین خودروی اسپرت + تصاویر


 

استفان اودل (Stephen Odell)، معاون اجرایی بازاریابی، فروش و خدمات جهانی فورد در این زمینه می‌گوید:

واکنش‌های اولیه نسبت به موستانگ بسیار قوی بوده‌اند و این در حالی است که هنوز در ابتدای راه هستیم. در همین حال، به شتاب تولید و رساندن مدل‌های راست‌دست از کارخانه به نقاط مختلف جهان ادامه خواهیم داد.

 

 

فورد ساخت موستانگ‌های راست‌دست را در کارخانه مونتاژ «فلت راک» در میشیگان امریکا آغاز کرده و نتیجه، موستانگ برای حضور در بیش از ۱۰۰ بازار جهانی و از جمله کشورهایی که در آن رانندگان از سمت چپ جاده‌ها رانندگی می‌کنند، آماده شده است. بریتانیا، افریقای جنوبی، استرالیا، نیوزیلند و ژاپن، همین‌طور قبرس، مالت و یک سری از جزایر منطقه کارائیب، از جمله بازارهای جدیدی هستند که امکان صادرات موستانگ‌های راست‌دست را دارند.

 

 

موستانگ در زمستان گذشته وارد بازار ایالات متحده و آسیا شد، ولی اروپایی‌ها تا تابستان امسال برای دیدار موستانگ جدید انتظار کشیدند. فروش این مدل در بازار امریکا در ماه آگوست سال جاری میلادی ۷۰ درصد رشد داشت و از شورولت کامارو پیشی گرفت. جاهایی مانند کالیفرنیای جنوبی در امریکا، بیشترین تقاضا برای موستانگ داشته‌اند و فروش این مدل در آنجا بیش از ۲ برابر شده است. عملکرد موستانگ در چین نیز بسیار خوب بوده و در حال حاضر، پرفروش‌ترین اسپورت در این کشور محسوب می‌شود. بیشترین آمار فروش در بازار چین مربوط به شهرهای پکن، گوان‌دونگ و شانگهای بوده است.

 

 

در اروپا، تقریباً ۲ هزار سفارش موستانگ در بریتانیا از ابتدای ماه ژانویه دریافت شده است که انتظار می‌رود اولین موستانگ در ماه نوامبر به دست صاحبش برسد. همچنین در استرالیا نزدیک به ۳ هزار نفر موستانگ را سفارش داده‌اند که این تعداد برای نیوزیلند ۴۰۰ نفر است. تحویل موستانگ در این دو بازار که «راست‌دست» هستند، از پاییز امسال شروع می‌شود.