فضیلت های خواندنی سوره نازعات

فضیلت های خواندنی سوره نازعات

خواص خواندن سوره نازعات

سوره نازعات یکی از سوره های مهم قران است و بسیار پر فضیلت است و گره های مهمی در زندگی برایتان باز می‌کند در ادامه می توانید با فضیلت های خواندنی در سوره نازعات تالاب را دنبال نمایید .

رسول خدا صلی الله علیه و آله وسلم فرموده اند: هر کس سوره نازعات را قرائت نماید نگه داشتن و حسابرسی او در روز قیامت به اندازه یک نماز واجب طول میکشد تا این که وارد بهشت می‌شود. «۱»

باز ایشان فرموده اند: کسیکه سوره نازعات را قرائت نماید در قبرش و روز قیامت تنها نیست و این سوره انیس او می  گردد تا وارد بهشت شود.«۲»

امام صادق علیه السلام نیز فرمودند: هر که سوره نازعات را قرائت نماید سیراب از جهان می‌رود و سیراب مبعوث می‌شود و سیراب وارد بهشت میگردد. «۳»

آثار و برکات سوره نازعات

۱» در رویایی با دشمن
امام صادق علیه السلام فرموده اند: کسیکه سوره نازعات را در رویارویی با دشمنان بخواند دشمنانش وی را نمی‌بینند و اگر هنگام ورود بر کسیکه از خوف و ترس دارند خوانده شود نجات می‌یابد وبه اذن خدا ایمنی مییابد. «۴»

۲» دفع زهر در بدن
روایت شده است هر کس سوره نازعات را نوشته وپس از شستن سوره آن رابه کسیکه زهر خورده یا حیوان وحشره ای سمی وی را گزیده است بنوشانند شفا مییابد. «۵»

پی نوشت:
«۱» مجمع البیان، ج۱۰، ص۲۵۰
«۲» مستدرک الوسائل، ج۴، ص۳۵
«۳» ثواب الاعمال، ص۱۲۱
«۴» مکارم الاخلاق، ص۳۶۵
«۵» همان
منبع: «قرآن درمانی روحی و جسمی، محسن آشتیانی، سید محسن موسوی»

گالری عکس حکمت 20

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

پست بعدی

برای عاقبت به خیری این دعا را از امام سجاد (ع) بخوانید

چ اردیبهشت ۳ , ۱۳۹۹
عاقبت به خیری از امام سجاد ع  امروزه در کشور جمهوری اسلامی ایران افرادی زیادی میباشند که گرفتارند اگر ریشه نگری به این موضوع کنیم میفهیم که پایه های دینی در ما کمتر شده و به خاطر همین عاقبت بخیری هم کمتر شده هست در ادامه می توانید برای عاقبت به […]