عکس ها و محل غار اصحاب کهف

, غار اصحاب کهف , غار اصحاب کهف در نخجوان , غار اصحاب کهف کجاست , غار اصحاب کهف در کدام کشور است , غار اصحاب کهف نخجوان , غار اصحاب کهف در اردن , غار اصحاب کهف در کجا واقع شده , غار اصحاب کهف در فیلادلفیا , غار اصحاب کهف اردن , غار اصحاب کهف در سوریه , غار اصحاب کهف الان کجاست , غار اصحاب کهف در کدام کشور است , اسم غار اصحاب کهف , غار اصحاب کهف در کجا واقع است , عکس از غار اصحاب کهف , غار اصحاب کهف در کجا واقع شده است , عکس هایی از غار اصحاب کهف , غار آنجلس اصحاب کهف , چرا اصحاب کهف به غار پناه بردند , غار اصحاب کهف ترکیه , غار اصحاب کهف تصاویر , غار اصحاب کهف در ترکیه , تصویر غار اصحاب کهف , تصاویری از غار اصحاب کهف , تصاویر از غار اصحاب کهف , موقعیت جغرافیایی غار اصحاب کهف , جایگاه غار اصحاب کهف , مکان جغرافیایی غار اصحاب کهف , اصحاب کهف چند سال در غار بودند , اصحاب کهف چند سال در غار خوابیدند , اصحاب کهف چند سال در غار ماندند , اصحاب کهف چند سال در غار بودن , غار اصحاب کهف در کجا قرار دارد , غار اصحاب کهف در کجاست , غار اصحاب کهف در کجاست , راز غار اصحاب کهف , غار اصحاب کهف در کدام شهر است , غار اصحاب کهف کجا واقع شده , شهر غار اصحاب کهف , غار اصحاب کهف عمان , عکس غار اصحاب کهف , عکسهای غار اصحاب کهف , عکس واقعی غار اصحاب کهف , فیلم غار اصحاب کهف , محل فعلی غار اصحاب کهف , غار اصحاب کهف در کدام کشور قرار دارد , غار اصحاب کهف کجا قرار دارد , غار اصحاب کهف کجاس , محل غار اصحاب کهف کجاست , محل غار اصحاب کهف , مکان غار اصحاب کهف , محل غار اصحاب کهف , موقعیت غار اصحاب کهف , محل دقیق غار اصحاب کهف , مکان کنونی غار اصحاب کهف , غار اصحاب کهف در مصر , مکان غار اصحاب کهف , غار اصحاب کهف نخجوان , نام غار اصحاب کهف , غار اصحاب کهف ویکیپدیا , غار واقعی اصحاب کهف , ویژگی غار اصحاب کهف , محل واقعی غار اصحاب کهف , عکس های غار اصحاب کهف ,

محل غار اصحاب کهف

,تصاویر محل غار اصحاب کهف,عکس غار اصحاب کهف,محل غار اصحاب کهف,[categoriy]مکان دقیق غار اصحاب کهف کجاست !؟ + تصاویر – -تصاویر محل غار اصحاب کهف,عکس غار اصحاب کهف,محل غار اصحاب کهف,گروه تاریخ

 مکان دقیق غار اصحاب کهف کجاست !؟ + تصاویر –

داستان زندگی پر فراز و نشیب اصحاب کهف، شاید یکی از عجیب ترین داستان های قرآن کریم باشد.از بهشتی شدن یک حیوان تا چندین سال استراحت کردن چند انسان فراری از حکومت ظلم بدون اینکه مرگ آن ها را تهدید کند، همگی گویای شگفت بودن داستان زندگی اصحاب کهف است. اصحابی که از ظلم حکومت زمانشان فرار کرده و به غاری پناه آوردند. غاری که حکم استراحتگاهی بزرگ برای خواب عمیق طولانیشان داشت.

به گزارش ایران: در آیات ۹ تا ۲۶ سوره کهف به ویژگی های این اصحاب اشاره شده است .

در خصوص محل غار اصحاب کهف مکان هایی زیادی ذکر شده است، اما در تفسیر نمونه آیت الله مکارم شیرازی، جلد ۱۲، صفحه ۴۳۸ در این خصوص گفته شده است «اینکه اصحاب کهف در کدام منطقه از روى زمین زندگى مى کردند و این غار در کجا قرار داشته، در میان دانشمندان و مفسران گفتگو بسیار است.

,تصاویر محل غار اصحاب کهف,عکس غار اصحاب کهف,محل غار اصحاب کهف,[categoriy]
گرچه پیدا کردن محل دقیق این غار تأثیر زیادى در اصل داستان، نکات تربیتى و اهمیت تاریخی آن ندارد اما دانستن محل این حادثه مى تواند کمک به فهم بیشتر خصوصیات آن کند.به هر حال، در میان احتمالات و اقوالى که در این زمینه وجود دارد دو قول به صحت نزدیک ترند:
نخست اینکه این حادثه در شهر «افسوس» واقع شده و این غار در نزدیکى آن قرار داشته است. ویرانه هاى این شهر، هم اکنون در نزدیکى «ازمیر» در «ترکیه» به چشم مى خورد، و در کنار قریه «ایاصولوک» در کوه «ینایرداغ» هم اکنون غارى دیده مى شود که فاصله چندانى از «افسوس» ندارد.

تصاویر  غار اصحاب کهف

,تصاویر محل غار اصحاب کهف,عکس غار اصحاب کهف,محل غار اصحاب کهف,[categoriy]
عکس غار اصحاب کهف محل غار اصحاب کهف , تصاویر محل غار اصحاب کهف
این غار، غار وسیعى است که مى گویند آثار صدها قبر در آن به چشم مى خورد و به عقیده بسیارى غار «اصحاب کهف» همین است.دهانه این غار به سوى شمال شرقى است و همین سبب شده که بعضى مفسران بزرگ در اصالت آن تردید کنند، در حالى که این وضع مؤید اصالت آن است زیرا قرار گرفتن آفتاب به هنگام طلوع در سمت راست غار و در هنگام غروب در سمت چپ ، مفهومش آن است که دهانه غار به سوى شمال و یا اندکى متمایل به شمال شرقى باشد.

عدم وجود مسجد و معبدى در حال حاضر در کنار آن، دلیلى بر نفى اصالت آن نیز نخواهد بود، چه اینکه ممکن است با گذشتن حدود ۱۷ قرن آثار آن معبد از بین رفته باشد.

,تصاویر محل غار اصحاب کهف,عکس غار اصحاب کهف,محل غار اصحاب کهف,[categoriy]
عکس غار اصحاب کهف محل غار اصحاب کهف , تصاویر محل غار اصحاب کهف
دومین غار، غارى است که در نزدیکى پایتخت «اردن» یعنى شهر «امان» واقع شده است، در نزدیکى روستایى به نام «رجیب» در بالاى این غار، آثار صومعه اى دیده مى شود که طبق پاره اى قرائن، مربوط به قرن پنجم میلادى است که بعد از غلبه مسلمین بر آنجا تبدیل به مسجد شده و محراب و مأذنه دارد.»
,تصاویر محل غار اصحاب کهف,عکس غار اصحاب کهف,محل غار اصحاب کهف,[categoriy]
عکس غار اصحاب کهف محل غار اصحاب کهف , تصاویر محل غار اصحاب کهف
,تصاویر محل غار اصحاب کهف,عکس غار اصحاب کهف,محل غار اصحاب کهف,[categoriy]
عکس غار اصحاب کهف محل غار اصحاب کهف , تصاویر محل غار اصحاب کهف
علاوه بر موارد بالا، در برخی از روایات، در روستایی به نام لوشه در غزناطه، غاری دیده شده که جسد چند نفر همراه با یک سگ در آن وجود دارد. در کنار این غار یک مسجد و قصری به نام رقیم و در قسمت شمالی شهر، شهری به نام دقیوس وجود دارد. همچنین غاری در کشور آذربایجان غاری با مشخصات مشابه وجود دارد.البته در کتب مختلف و تفسیرهاى گوناگون از شهرهاى دیگرى به نامهاى مختلف از جمله «فیلادرفیا» و کوه «آنجلس‏»  سخن به میان آمده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.