دعای آرامش بخش برای از بین بردن استرس و اضطراب

دعای آرامش بخش برای از بین بردن استرس و اضطراب

دعا برای استرس و اضطراب

اگر آرامش شـما بهم ریخته اسـت و استرس و اضطراب زیاد شـما را نگران و آشفته خاطر کرده اسـت اصلا نگران نباشید …باید در سکوت و با ایمان زیاد و اعتقاد کامل بـه خدا این دعا را بخوانید تا پس از تکرار آن بـه آرامشی باور نکردنی دست پیدا کنید.

طوری دعا را بخوانید کـه وجود شـما را کامل در بر بگیرد.  نتیجه آنرا خواهید دید.

در زمانی کـه بـه هر دلیل دجار اضطراب یا نگرانی و دلشوره می شوید ؛ ذکر و دعای مجرب رفع دلشوره و استرس و اضطراب ذیل را چهارده مرتبه قرائت کنید.در اثنای ذکر توجه قلبی داشته باشد. مجرب اسـت.

ما شاءَ الله لا حَولَ وَ لا قوَّهَ إلّا باللهِ العَلِیِّ العَظیم.

همچنین آمده اسـت کـه برای رفع استرس و دلشوره ؛ دست راست را روی سینه اش بگذارد و هفت مرتبه آیه ۲۸ شریفه سوره رعد را بخواند . بـه اذن خداوند تبارک و تعالی احساس آرامشی فوری در شخص ایجاد میشود.

دعای آرامش بخش برای از بین بردن استرس و اضطراب

برای دفع ترس و اضطراب و دلهره می‌توانید آیات چهل و پنجم و چهل و ششم سوره مبارکه الاسراء را کـه به کار بردن انها خصوصا بـه جهت دفع ترس و اضطراب و دلهره و دلشوره و همچنین دفع دشمن بسیار موثر اسـت قرائت نمود. این آیات شریفه حصاری محکم اسـت:

وَإِذَا قَرَأْتَ الْقُرآنَ جَعَلْنَا بَیْنَکَ وَبَیْنَ الَّذِینَ لاَ یُؤْمِنُونَ بِالآخِرَهِ حِجَابًا مَّسْتُورًا ﴿۴۵﴾

 وَجَعَلْنَا عَلَى قُلُوبِهِمْ أَکِنَّهً أَن یَفْقَهُوهُ وَفِی آذَآنِهِمْ وَقْرًا وَإِذَا ذَکَرْتَ رَبَّکَ فِی الْقُرْآنِ وَحْدَهُ وَلَّوْاْ عَلَى أَدْبَارِهِمْ نُفُورًا ﴿۴۶﴾ .

همچنین در دیگر سوره قرآن آمده اسـت؛ هر کس در هر شب و روز ؛ سوره جمعه را قرائت نماید از انچه میترسد ایمنی مییابد و هر چیز هولناک و ترسناکی از او دور میشود

از ایشان نیز روایت اسـت : هر کس در قرائت سوره جمعه مداومت ورزد اجر عظیمی نصیب او خواهد شد و از هر چیزی کـه موجب ترس و خوف اوست ایمن میگردد.

حتما بخوانید:  دعا برای رفع و درمان بی خوابی | دعای برای خواب آرامش بخش

الذّینَ امَنوا وتَطمَئِنُّ قُلوبُهُم بذِکرِ اللهِ اَلا بذِکرِ الله تَطمَئِنُ القلوب

توجه شود : با اتجاه بـه قبله بخواند ودر اثنای قرائت توجه قلبی داشته باشد.

گفتنی اسـت، قرآن کریم ،دیدن و خواندن آیات نورانی خود آرامش بخش دل هاست اما دراین گزارش دستورالعملی برای آرامش روحی و سعه صدر با توجه بـه آیات قرآن آورده‌ایم.

برای افزایش صبر و حوصله و ایجاد آرامش روحی هرچه بیشتر ؛ قبل از خواب سوره مبارکه عنکبوت را قرائت کند. مجرب اسـت.

در روایات ائمه و امامان معصوم «ع» نیز روایات متفاوتی داریم کـه در زیر بـه آن ها اشاره شده اسـت؛

سیّد ابن طاووس گوید : در کتاب مصباح الزّائر آورده‌ایم : هنگامى که امام صادق علیه السّلام بـه عراق رفتند، مردم خدمت ایشان شرفیاب شدند و گفتند: مولاى ما، دانسته ‌ایم که خاک مرقد مطهّر حضرت امام حسین علیه السّلام موجب شفا از هر بیمارى اسـت؛ آیا وسیله‌ى ایمنى از هر ترسى هم مى ‌باشد؟

در پاسخ فرمود: «آرى، اگر کسى بخواهد از هر بیمى در امان بماند، تسبیحى که از خاک مرقد امام حسین علیه السّلام ساخته شده اسـت را بردارد و هنگامى که در بستر آرمید، آنرا بـه دست بگیرد و سه بار دعاى لیله المبیت را بخواند.

دعای آرامش بخش برای از بین بردن استرس و اضطراب

سپس آنرا بوسیده بر روى چشم بگذارد و بگوید:

اللَّهُمَّ إِنِّی أَسْأَلُکَ بِحَقِّ هَذِهِ التُّرْبَهِ وَ بِحَقِّ صَاحِبِهَا وَ بِحَقِّ جَدِّهِ وَ أَبِیهِ وَ بِحَقِّ أُمِّهِ وَ أَخِیهِ وَ بِحَقِّ وُلْدِهِ الطَّاهِرِینَ اجْعَلْهَا شِفَاءً مِنْ کُلِّ دَاءٍ وَ أَمَاناً مِنْ کُلِّ خَوْفٍ وَ حِفْظاً مِنْ کُلِّ سُوء

 «پروردگارا، بـه حقّ این تربت و بـه حقّ صاحب آن و بـه حقّ جدّ او و پدر و مادر و برادر و فرزندان پاکیزه‌اش از تو مى ‌خواهم که آنرا وسیله‌ى درمان از هر درد و ایمنى از هر ترس و سبب نگه ‌دارى از هر آفت و بدى قرار دهى.» سپس تسبیح را در گریبان پیراهن بگذارد. اگر این کار را در بامداد انجام دهد، پیوسته تا شب در امان خدا خواهد بودو اگر شب باشد تا صبح در پناه خداوند خواهد ماند.

نیز در حدیث دیگرى فرموده اسـت:

در هنگام برداشتن تربت بگو:

اللَّهُمَّ إِنَّ هَذِهِ طِینَهُ قَبْرِ الْحُسَیْنِ وَلِیِّکَ وَ ابْنِ وَلِیِّکَ اتَّخَذْتُهَا حِرْزاً لِمَا أَخَافُ وَ لِمَا لَا أَخَافُ

پروردگارا، این تربت مقبره حضرت حسین علیه السّلام، ولىّ تو و زاده‌ى ولىّ توست. آنرا جهت آسودگى و محفوظ ماندن از هر چه ازآن مى ‌ترسم و انچه [بـه سبب عدم آگاهى]ازآن نمى ‌ترسم، برداشته‌ام.

هم چنین بـه سند دیگرى چنین روایت شده اسـت :

اللَّهُمَّ إِنِّی أَخَذْتُهُ مِنْ قَبْرِ وَلِیِّکَ وَ ابْنِ وَلِیِّکَ فَاجْعَلْهُ لِی أَمْناً وَ حِرْزاً مِمَّا أَخَافُ وَ مِمَّا لَا أَخَافُ.

پروردگارا، این خاک را از مرقد ولىّ تو و زاده‌ى ولىّ تو برداشته‌ام؛ پس آنرا باعث حفظ و ایمنى‌ام از زیان انچه مى‌ترسم و نمى‌ترسم، قرار ده.

روایت شده اسـت که هر کس از زمام ‌دار یا شخص دیگرى مى ‌ترسد؛ اگر از منزل خود بیرون رود و بـه این کار مبادرت ورزد، [این کار]پناه او خواهد بود.

از امام صادق «ع» نیز روایت شده کـه شخصى خدمت حضرت صادق «ع» شکایت از وحشت کرد حضرت فرمود آیا خبر ندهم شـما را بـه چیزى که اگر بگوئید آنرا وحشت نخواهید کرد در شب و نه در روز .

بِسْمِ اللَّهِ وَ بِاللَّهِ وَ تَوَکَّلْتُ عَلَى اللَّهِ اِنَّهُ مَنْ یَتَوَکَّلْ عَلَى اللَّهِ فَهُوَ حَسْبُهُ اِنَّ اللَّهَ بالِغُ اَمْرِهِ قَدْ جَعَلَ اللَّهُ لِکُلِّ شَیْئٍ قَدْراً اَللّهُمَّ اجْعَلْنى فى کَنَفِکَ وَ فى جِوارِکَ وَاجْعَلْنى فى اَمانِکَ وَ فى مَنْعِکَ.

روایت شده که مردى سى سال این را مى خواند شبى آنرا ترک کرد عقرب وی را در آن شب گزید.

 بنام خدا و بـه یارى خدا و توکل کردم بر خدا که براستى هر که توکل کند بر خدا او برایش بس اسـت براستى خدا برساند فرمانش را و قرار داده خدا براى هر چیز اندازه اى خدایا قرار ده مرا در کنف خود ودر جوار خود و قرارم ده در امان و حفظ خودت.

گالری عکس حکمت 20

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

پست بعدی

درمان خانگی گوش درد و علت ابتلا به آن

ج فروردین ۸ , ۱۳۹۹
گوش درد معمولا از عفونت یا التهاب گوش خارجی، میانی، داخلی یا اعضای مجاور گوش ناشی می‌شود. گوش درد (اوتیت) پدیده‌ی شایعی است و می‌تواند بر اثر بیماری‌های مختلف به وجود بیاید. اما علت گوش درد چیست و برای درمان گوش درد چه اقداماتی باید انجام داد؟ حتما بخوانید: انواع […]