بیوگرافی کارلو آنچلوتی ، بازیکن مشهور ایتالیایی

بیوگرافی کارلو آنچلوتی ، بازیکن مشهور ایتالیایی

کارلو آنچلوتی (Carlo Ancelotti) بازیکن فوتبال ایتالیایی‌ است که در ۱۰ ژوئن ۱۹۵۹ (۲۰ خرداد ۱۳۳۸) متولد شد. بیوگرافی کارلو آنچلوتی را بخوانید.
کسانی که به فوتبال علاقه زیادی دارند حتما نام این بازیکن ایتالیایی را شنیده‌اند. برای آشنایی بیشتر با زندگی شخصی کارلو آنچلوتی مشهور فوتبال با “ستاره” همراه شوید.

کارلو آنچلوتی - بیوگرافی کارلو آنچلوتی - عکس کارلو آنچلوتی

بیوگرافی کارلو آنچلوتی

کارلو آنچلوتی (Carlo Ancelotti) در ۱۰ ژوئن سال ۱۹۵۹ (۲۰ خرداد ۱۳۳۸) در رگولو در ایتالیا متولد شد. همه آنچلوتی را به عنوان سرمربی جدید رئال مادرید می‌شناسند. با روش‌ها، تاکتیک‌هایش و … آشنا هستند، اما وقتی او در زمین مسابقه نیست و به خانه برمی‌گردد؛ کارلو تبدیل به کارلتو می‌شود، مردی که در منطقه رومانیا ایتالیا در خانواده‌ای فقیر بزرگ شده؛ مرد خانواده دوستی که بیش از همه غذای خوب را دوست دارد.

آنچلوتی در گفت‌و‌گو با روزنامه ایتالیایی «لا ریپابلیکا» با یادآوری آن دوران گفت: گیسپه، پدرم یک کشاورز مستأجر بود. او در مزرعه‌ای به وسعت حدود ۸ هکتار گندم، ذرت، چغندر قند، انگور با ۱۰ گاو شیرده و چند مرغ و خروس کار می‌کرد. او یک تراکتور فیات ۲۱ اسب بخار و یک ماشین درو داشت.

عکس کودکی کارلو آنچلوتی - کودکی کارلو آنچلوتی - بیوگرافی کارلو آنچلوتی

تصویر کارلو آنچلوتی در رمان کودکی

زمان ورود کارلو به دنیای فوتبال

کارلو فوتبال را در ۱۷ سالگی در تیم پارما آغاز کرد. او از دورانی که در خانه پدری‌اش گذراند، چیزهای زیادی یاد گرفته است؛ یعنی زمانی که اولین لگدش را به توپ زد او با فرهنگ کار سخت آشنا شد.

وی در این باره گفت:
اگر به خاطر تلاش‌های پدر و مادرم نبود، اکنون هیچ چیز نبودم. من شاهد ایثاری بودم که آنها بدون ماشین با کار کردن در مزرعه انجام می‌دادند. همه آن کارها با دست انجام می‌شد. هر سال هرچیزی را که کاشته بودیم، درو می‌کردیم. برای ادامه دادن به صبر و قدرت نیاز داشتیم. من هنر آرامش را آنجا آموختم. زمانی که به عنوان بازیکن مصدوم شدم، به کمکم آمد و در زمان سرمربیگری بارها و بارها به من کمک کرد.

کارلو در سال ۱۹۷۹ به آ. اس. رم پیوست و با این تیم یک بار قهرمان لیگ و چهار بار قهرمان جام حذفی ایتالیا شد و در آنجا بود که تبدیل به یک بازیکن ثابت شده و ملی‌پوش شد. بین سال‌های ۱۹۸۴ تا ۱۹۸۷ به عنوان کاپیتان، تیمش را در میدان رهبری می‌کرد. بلافاصله پس از آن، از ۱۹۸۷ تا ۱۹۹۲ برای میلان بازی کرد. او متعلق به تیم اسطوره‌های میلان است که در سال های ۱۹۸۹ و ۱۹۹۰ قهرمانی جام باشگاه‌های اروپا را کسب کردند.

آنچلوتی در مجموع ۲۶ مرتبه پیراهن تیم بزرگسالان ایتالیا را به تن کرد. پس از انجام ۷ بازی برای تیم ملی زیر ۲۱ سال و تیم ملی المپیک، برای اولین مرتبه در تاریخ ۶ ژانویه ۱۹۸۱ در برابر تیم ملی فوتبال هلند به میدان رفت. او در جام جهانی ۱۹۸۶ مکزیک و جام ملت‌های اروپا در سال ۱۹۸۸ در آلمان نیز حضور داشت و نامش در فهرست اسامی بازیکنان جام جهانی ۱۹۹۰ در کشورش ایتالیا هم که این تیم به مقام سوم جهان رسید، دیده می‌شد.

جوانی کارلو آنچلوتی - بیوگرافی کارلو آنچلوتی - عکس کارلو آنچلوتی

تصویر کارلو آنچلوتی در جوانی

آغاز کار مربی‌گری

پس از دوران موفقیت‌آمیز بازی، آنچلوتی تصمیم گرفت به عنوان مربی کار کند. ایستگاه اول او به عنوان مربی، تیم ملی ایتالیا بود. او در آنجا بین سال‌های ۱۹۹۲ و ۱۹۹۵ به عنوان دستیار آریگو ساکی کار کرد و توانست با این تیم به فینال جام جهانی ۱۹۹۴ در آمریکا برسد. در آنجا ایتالیا در ضربات پنالتی مغلوب تیم ملی فوتبال برزیل شد.

آنچلوتی در تابستان سال ۱۹۹۵برای اولین بار به عنوان سرمربی با رجینا در سری B قرارداد بست و در اولین سال حضورش موفق شد این تیم را راهی سری A کند. بعد از سپری شدن یک فصل در رجینا، در تابستان سال ۱۹۹۶ به پارما رفت. در اولین فصل حضور در پارما ( ۹۷/۱۹۹۶) به طرزی باورنکردنی این تیم را به مقام نایب قهرمانی سری A رساند. در فوریه سال ۱۹۹۹ جانشین مارچلو لیپی در یوونتوس تورین شد که در این تیم، موفقیتی در آن فصل کسب نکرده بود. آنچلوتی در یوونتوس نتوانست عنوان‌های ملی یا بین‌المللی مورد اتنظار را به دست آورد. وی برای این تیم جام یوفا اینترتوتو را درسال ۱۹۹۹ به ارمغان آورد و دوبار در سال‌های ۲۰۰۰ و ۲۰۰۱، این تیم را به نایب قهرمانی سری A رساند. وی در تابستان سال ۲۰۰۱ به دلیل عدم کسب نتایج مطلوب، دوباره جایش را به مارچلو لیپی داد.

افتخارات به عنوان بازیکن در تیم ملی:

 • تیم سوم جهان (۱۹۹۰)

افتخارات به عنوان بازیکن در باشگاه:

 • قهرمان جام حذفی: ۱۹۸۰، ۱۹۸۱، ۱۹۸۴، ۱۹۸۶
 • قهرمانی سری آ: ۱۹۸۳، ۱۹۸۸، ۱۹۹۲
 • قهرمانی سوپرجام ایتالیا: ۱۹۸۸
 • قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا: ۱۹۸۹، ۱۹۹۰
 • قهرمانی سوپرجام اروپا: ۱۹۸۹، ۱۹۹۰
 • قهرمانی جام باشگاه‌های جهان: ۱۹۹۰

افتخارات به عنوان کمک مربی تیم ملی:

 • نایب قهرمان جهان در جام جهانی (۱۹۹۴) در آمریکا

افتخارات به عنوان مربی باشگاهی:

 • نایب قهرمان سری آ: ۱۹۹۷، ۲۰۰۰، ۲۰۰۱، ۲۰۰۵، ۲۰۰۶
 • قهرمان جام حذفی ایتالیا: ۲۰۰۳
 • قهرمان سری آ: ۲۰۰۴
 • قهرمان سوپرجام ایتالیا: ۲۰۰۴
 • نایب قهرمان سوپرجام ایتالیا: ۲۰۰۳
 • قهرمان جام یوفا اینترتوتو: ۱۹۹۹
 • نایب قهرمان لیگ قهرمانان اروپا: ۲۰۰۵
 • قهرمان لیگ قهرمانان اروپا: ۲۰۰۳، ۲۰۰۷
 • قهرمان سوپرجام اروپا: ۲۰۰۳، ۲۰۰۷
 • قهرمان جام باشگاه‌های جهان: ۲۰۰۷
 • نایب قهرمان جام باشگاه‌های جهان: ۲۰۰۳
عکس کارلو آنچلوتی - بازیکن ایتالیایی - بیوگرافی کارلو آنچلوتی

فعالیت درخشان کارلو آنچلوتی در باشگاه‌های مختلف

چلوتی در ۵ نوامبر سال ۲۰۰۱ به جای فاتح تریک، سکان هدایت تیم پرآوازه آ. ث. میلان را به دست گرفت. در آن برهه از زمان، میلان گرفتار بحرانی شدید بود. او میلان را به نیمه نهایی جام یوفا در فصل ۰۲/۲۰۰۱ رساند و فصل را با کسب مقام چهارم سری A به پایان رساند. میلان در فصل ۰۳/۲۰۰۲ در فینال لیگ قهرمانان اروپا در مقابل یوونتوس تورین قرار گرفت و توانست این تیم را در ضربات پنالتی ۳ بر ۲ مغلوب کند. چند روز بعد هم قهرمانی جام حذفی ایتالیا را به دست آورد.

در فصل بعد از آن (۰۵/۲۰۰۴)، آنچلوتی دوباره میلان را به فینال لیگ قهرمانان اروپا رساند. بعد از برتری ۳ بر ۰ در نیمه اول،‌ تیم او در نیمه دوم برتری‌اش را از دست داد و پس از ۹۰ دقیقه و تساوی ۳ بر ۳، در ضربات پنالتی، قهرمانی را به لیورپول انگلیس واگذار کرد. دو سال بعد، در فصل ۰۷/۲۰۰۶، دوباره این دو تیم در فینال به هم رسیدند. این‌بار اما میلان موفق شد با دو گل فیلیپو اینزاگی، قهرمانی اروپا را از آن خود کند. این پیروزی وجهه شایان توجهی برای کارلو آنچلوتی به ارمغان آورد. وی در آغاز ماه جون سال ۲۰۰۷، قراردادش را با میلان تا سال ۲۰۱۰ تمدید کرد.

با قهرمانی رئال مادرید در لیگ قهرمانان اروپا، آنچلوتی به تنها مربی تبدیل شد که سه بار صاحب عنوان قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا شده‌است. همچنین کارلو آنچلوتی با این قهرمانی در دایره کوچک مربیانی قرار گرفت که موفق شده با دو تیم مختلف قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شود. کارلتو با ۴ بار حضور در فینال لیگ قهرمانان اروپا به عنوان مربی، در این زمینه نیز صاحب رکورد است.

کارلتو در دومین سال حضور خود موفق شد جام باشگاه‌های جهان را نیز به همراه رئال مادرید فتح کند. با قهرمانی رئال در جام باشگاه‌های جهان، تعداد قهرمانی‌های این تیم در سال ۲۰۱۴ به تعداد ۴ رسید که این امر در تاریخ باشگاه رئال مادرید بی‌سابقه بوده است.

این مربی ایتالیایی بهترین رکورد تاریخ رئال مادرید و فوتبال اسپانیا را در صد بازی اول یک مربی به نام خود ثبت کرده است. کارلتو در این ۱۰۰ بازی به ۷۸ برد، ۱۰ تساوی و ۱۲ باخت کسب کرده است. رئال تحت هدایت آنچلوتی توانست در دو سال پیاپی هجومی‌ترین تیم اروپا لقب بگیرد. از سوی دیگر با به ثمر رساندن ۱۱۸ گل دومین رکورد گل زده تاریخ لالیگا را کسب کند. این مربی در تاریخ ۴ خرداد ۱۳۹۴ از سوی پرز رئیس باشگاه رئال مادرید از سمت خود برکنار شد.

کارلتو در حال حاضر سرمربی تیم فوتبال بایرن مونیخ است و در فصل جاری به همراه این تیم قهرمان بوندسلیگا شد.

جوایز و افتخارات کارلو آنچلوتی

– جایزه باشگاه فوتبال یوفا: مربی سال: ۲۰۰۳، ۲۰۰۷
– برترین مربی باشگاهی جهان: ۲۰۰۷
– ورد ساکر: مربی سال: ۲۰۰۳
– ای.اس. ام: مربی سال اروپا: ۲۰۰۷
– مربی سال ایتالیا: ۲۰۰۱، ۲۰۰۴

مجله اینترنتی ستاره

گالری عکس حکمت 20

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

پست بعدی

خواص عرق کاسنی برای سردرد

س تیر ۱۰ , ۱۳۹۹
خواص عرق بیدمشک | ۷ خاصیت بیدمشک در این مطلب شما با خاصیت عرق بیدمشک شامل خواص درمانی بیدمشک, فواید آن در دوران بارداری, ترکیب بیدمشک و عسل, همچنین ترکیب آن با گلاب, فوایدش برای تپش قلب, سنگ صفرا و جوش و طرز تهیه شربت بیدمشک آشنا می شوید عرق […]