بیوگرافی سعید حدادیان یکی از معروف ترین مداحان اهل بیت علیه السلام

بیوگرافی سعید حدادیان یکی از معروف ترین مداحان اهل بیت علیه السلام

سعید حدادیان از معروفترین مداحان اهل بیت در تهران است، وی متولد سال ۱۳۴۴ بوده و از ۱۰ سالگی فعالیت های خود را در این زمینه شروع کرده است.
بیوگرافی سعید حدادیان  یکی از معروف ترین مداحان اهل بیت علیه السلام

ستاره |
سرویس چهره‌ها –
سعید حدادیان مداح و نوحه خوان معروف ایرانی است. او علاوه بر برگزاری هیئت در مهدیه بزرگ امام حسن تهران، درحضور رهبر انقلاب اسلامی حضرت آیت الله خامنه‌ای نیز مداحی می‌کند. در این مقاله به بررسی فعالیت‌ها و بیوگرافی سعید حدادیان پرداخته ایم.

بیوگرافی سعید حدادیان

سعید حدادیان متولد سال ۱۳۴۴ در شهر تهران است و اصالت نایینی دارد. وی مداحی را از ۱۰ سالگی شروع کرده و اکنون از جمله معروف‌ترین مداحان در ایران به شمار می‌آید. سعید حدادیان یکی از شاگردان منصور ارضی است.

فعالیت‌های دیگر سعید حدادیان

سعید حدادیان علاوه بر نوحه خوانی، از سال ۱۳۷۶ به استخدام دانشگاه تهران در آمد. از جمله مسئولیت‌های وی در این دانشگاه، مسئول قرآن و مسئولیت دفتر ادبیات نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه بوده است.

ازدواج و فرزندان سعید حدادیان

سعید حدادیان در سال ۱۳۶۳ در سن ۱۹ سالگی و در بحبوحه جنگ ازدواج کرده است. او دوفرزند پسر و یک فرزند دختر دارد.

حضور در در جنگ ایران و عراق

این مداح اهل بیت در سال ۱۳۶۳ به همراه رزمندگان جهاد سازندگی ستاد پشتیبانی به جبهه جنگ رفت. وی در عملیات‌هایی همچون، بیت المقدس ۲، ۳ و ۴، عملیات کربلای ۴، عملیات مرصاد و عملیات والفجر حضور داشته است.

فعالیت‌های سیاسی سعید حدادیان

حدادیان از جمله حامیان کاندیداتوری محمود احمدی نژاد در انتخابات سال ۱۳۸۴ بوده؛ به طوری که تا پایان دوره اول ریاست جمهوری از حامیان او بوده است. سعید حدادیان در سال ۱۳۹۰ علیه آقای احمدی نژاد و رئیس دفتر وی، آقای اسفندیار رحیم مشایی سخنرانی کرد، به طوری که از وی به دلیل توهین و افترا شکایت شده و در نهایت ۵۰ هزار تومان جریمه نقدی شد. از دیگر فعالیت‌های سیاسی وی موضع گیری در سال ۱۳۹۶ علیه دولت حسن روحانی بوده است. همچنین او یکی از حامیان سرسخت آقای قالیباف و سپس آقای رئیسی در انتخابات سال ۱۳۹۶ به شمار می‌آید.

بیوگرافی سعید حدادیان  یکی از معروف ترین مداحان اهل بیت علیه السلام
بیشتر بخوانید: بیوگرافی حاج مهدی رسولی، مداح زنجانی اهل بیت

نوحه‌های معروف سعید حدادیان

نوحه “یاد امام و شهدا” معروفترین نوحه او محسوب می‌شود. اولین بار این نوحه را زمانی که پسرش محمد حسین ده – یازده سال سن داشت، در در اواخر ماه صفر در هیئت رزمندگان غرب تهران خوانده است. او دلیل خواندن این مداحی را گره زدن نسل جدید به نسل‌های قدیم می‌داند. همچنین این مداح نوحه‌های بسیار زیاد دیگری بخصوص برای شب‌ اول ماه محرم، شب‌ عاشورا، شب تاسوعا، شام غریبان و … دارد.

حضور حدادیان در جنگ سوریه

حدادیان در سال ۱۳۹۴ به همراه پسرش محمد حسین در جنگ سوریه حضور پیدا کرده است. انتشار عکس‌های وی با لباس‌های مخصوص جنگ باعث ایجاد جنجال شد. البته خودش از انتشار عکس هایش از سوریه ناراضی بوده و گفته که در واقع برای عرض ادب و احترام به خاک پای رزمندگان به سوریه رفته است.

بیوگرافی سعید حدادیان  یکی از معروف ترین مداحان اهل بیت علیه السلام

حواشی دیگر پیرامون زندگی سعید حدادیان

در سال ۱۳۹۵ تصاویری از ۴ برگ چک به مبلغ ۲۰ میلیون تومان در وجه چهار مداح معروف با نام و مهر آنها منتشر شد. یکی از این مداحان حاج سعید حدادیان بوده است. در پی جنجال بزرگی که بابت این خبر ایجاد شد، حدادیان دریافت این چک را کاملا تکذیب کرده و گفت: سال‌ها است که بابت مداحی پولی دریافت نمی‌کند و حقوق خود را کارمندی و معادل ۴ میلیون تومان عنوان کرده است.
بیشتر بخوانید: بیوگرافی حاج میثم مطیعی، مداح اهل بیت

سخن آخر

با نزدیک شدن به ماه محرم الحرام، همه شیعیان جهان از جمله مداحان اهل بیت خود را برای برگزاری مراسم عزاداری امام حسین علیه السلام و یاران ایشان به بهترین شکل ممکن آماده می‌کنند. مداحان بسیار زیاد دیگری هستند که در ماه محرم به نوحه خوانی در وصف امام حسین و یاران باوفایش می‌پردازند. پیشنهاد می‌کنیم به منظور آشنایی با چند تن از این مداحان معروف، بیوگرافی حمید علیمی، محمود کریمی و عبدالرضا هلالی را نیز مطالعه کنید. همچنین می‌توانید نظرات و دیدگاه‌های خود را در این خصوص با ما و دیگر مخاطبان ستاره در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.