بیوگرافی سردار آزمون؛ بازیکن مهاجم فوتبال ایران

بیوگرافی سردار آزمون؛ بازیکن مهاجم فوتبال ایران

بیوگرافی سردار آزمون: سردار آزمون متولد ۱۱ دی ۱۳۷۳ در گنبد کاووس، بازیکن مهاجم فوتبال ایران است. ماجرای خداحافظی آزمون از تیم ملی و بازگشت او از حاشیه های جنجالی این فوتبالیست مشهور است.

بیوگرافی سردار آزمون


ستاره |
سرویس چهره ها –
سردار آزمون بازیکن جوان مهاجم فوتبال ایران است. او که از کودکی فوتبال را شروع کرده تا کنون افتخارات زیادی کسب کرده و به عنوان چهره ای خوش آتیه معرفی شده و لقب مسی فوتبال ایران را نیز به خود اختصاص داده است. حاشیه های فراوان سردار آزمون او را به چهره ای جنجالی تبدیل کرده است. برای آشنایی بیشتر با این فوتبالیست جوان، افتخارات و حاشیه هایش با ما همراه باشید.

بیوگرافی سردار آزمون

سردار آزمون در ۱۱ دی ماه ۱۳۷۳ در گنبد کاووس به دنیا آمد. او ترکمن تبار و سنی مذهب است. پدر او خلیل آزمون بازیکن سابق و مطرح تیم ملی والیبال ایران و در حال حاضر مربی والیبال است. سردار به مادرش وابستگی و علاقۀ زیادی دارد. او تنها دارای یک خواهر به نام سولماز است که ازدواج کرده و صاحب فرزند است.

سردارآزمون در کنار پدر و مادرش
سردارآزمون در کنار پدر و مادرش
سردارآزمون در کنار خواهرزاده اش
سردارآزمون در کنار خواهرزاده اش
سردار آزمون فوتبال را از سن کم در ۹ سالگی با آکادمی تیم عقاب گنبدکاووس شروع کرد. بعد از مدتی با اتکای گلستان در لیگ جوانان حضور یافت و در سال ۱۳۸۸ هنگامی که تنها ۱۵ سال داشت به سپاهان پیوست و در لیگ برتر به عنوان جوان‌ترین بازیکن انتخاب شد. او ابتدا در تیم جوانان سپاهان و سپس در تیم بزرگسالان این تیم تا سال ۱۳۹۱ بازی کرد. او که با تیم ملی جوانان در جام دوستی روسیه سال ۱۳۹۰ با زدن ۷ گل آقای گل این تورنمت شده بود توجه باشگاه‌های روسیه را به خود جلب کرد؛ بنابراین در سال ۱۳۹۱ از سپاهان به روسیه رفت و لژیونر شد. ابتدا سه سال در تیم روبین کازان و بعد دو سال در باشگاه روستوف بازی کرد. اما او دوباره از سال ۹۶ به روبین کازان برگشت و تا کنون در این تیم روسی بازی می‌کند. آزمون در تیم روستوف موفق به گلزنی در برابر دو تیم بایرن مونیخ و اتلتیکو مادرید در لیگ قهرمانان اروپا شده‌است.
سردار آزمون که از حضور در جام جهانی ۲۰۱۴ بازمانده بود در جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۵ در میان ملی‌پوشان ایران حضور داشت و موفق شد ۲ گل به ثمر برساند و یکی از بازیکنان کلیدی تیم ملی به‌شمار آید. گل سردار آزمون در ۲۲ خرداد ۱۳۹۶ در بازی تیم ملی فوتبال ایران مقابل ازبکستان، ایران را به عنوان سومین تیم جهان بعد از برزیل و روسیه به جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه برد. اما سردار آزمون در بازی‌های جام جهانی روسیه عملکرد موفقی از خود ارائه نداد و انتقاد‌های زیادی را بر انگیخت. همین انتقاد‌ها باعث شد او برای مدتی از تیم ملی خداحافظی کند، اما پس از مدتی و با دعوت مربی تیم ملی کارلوس کی روش دوباره به آن برگردد.

کودکی سردار آزمون

کودکی سردار آزمون

مستند سریک

مستند «سریک» به کارگردانی و تهیه کنندگی بهاره افشاری قصۀ اسب قهرمانی است که شهرتش را مدیون صاحب سرشناسش (سردار آزمون) است. در این فیلم مشکلات قهرمان بودن برای اسب و صاحبش سردار آزمون روایت می‌شود. اکران خصوصی مستند سریک با حضور چهره‌های شاخص سینما، فوتبال، موسیقی و فرهنگ، در ایوان شمش برگزار شد.بیشتر بخوانید: مستند اسب سردار آزمون به کارگردانی بهاره افشاری

سردارآزمون و بهاره افشاری در اکران فیلم سریک
سردارآزمون و بهاره افشاری در اکران فیلم سریک

حاشیه های سردار آزمون

سردار آزمون تا کنون یک چهرۀ جنجالی ورزشی بوده که رفتارها و زندگی اش حواشی بسیاری برای او ایجاد کرده است. در زیر به چند نمونه از این حاشیه ها اشاره می کنیم:

پخش فیلم خصوصی مهمانی

اخیراً فیلمی در فضای مجازی در خصوص سردار آزمون، بازیکن تیم ملی فوتبال ایران منتشر شد که در این فیلم این بازیکن کنار خانمی نشسته و با گوشی تلفن همراه خود مشغول است.
ماجرای این فیلم و خانمی که کنار سردار آزمون روی مبلی نشسته، مربوط به حضور یکی از دوستان مهاجم تیم ملی فوتبال ایران به نام رئوف در روسیه است. دوست ایرانی سردار، همراه با همسر خود در روسیه میهمان این بازیکن (رئوف) بودند که این شخص با اجازه گرفتن از سردار آزمون، در اینستاگرام اقدام به گرفتن فیلم لایو می‌کند. در بخشی از این فیلم همسر این فرد کنار سردار آزمون نشسته است که همین بخش از فیلم پس از یک سال با عناوینی نامناسب در فضای مجازی منتشر شد.
این ماجرا در حالی به حاشیه‌ای برای آزمون تبدیل شد که این بازیکن در این فیلم در حالتی غیر عادی حضور نداشت و با فاصله از خانم حاضر در فیلم، روی مبل دیگری نشسته بود. این موضوع باعث شد دوست سردار آزمون به دلیل انتشار این فیلم با عناوین نامناسب در فضای مجازی، به مراجع قضایی مراجعه کرده و شکایتی مبنی بر نشر اکاذیب انجام دهد.

دوپینگ اسب های سردار

سردار آزمون که در سوارکاری نیز فعالیت دارد در زمان حضورش در روسیه، اسب هایش را در کورس تهران شرکت می‌داد. این موضوع در مهرماه سال ۱۳۹۶ برای او جنجالی ایجاد کرد. دو اسب سردار آزمون با نام‌های «سریک» و «شامبوم» از سوی فدراسیون و به واسطه تست‌های به عمل آمده در کورس تهران دوپینگی اعلام شدند. زمانی که این مساله هنوز از سوی فدراسیون تایید نشده بود، به این دلیل که فدراسیون معتقد است باید مراحل کامل برای اعلام نام یک اسب که نمونه دوپینگ آن مثبت اعلام شده، طی شود؛ خود سردار در متنی نوشت: «فدراسیون عمدا سریک را دوپینگی اعلام کرد. من هم با هزینه شخصی خودم دوباره از خون اسب نمونه فرستادم و جوابش منفی اعلام شد.» این نوشته‌های سردار نشان می‌دهد که او مثبت شدن دوپینگ اسب هایش را از سوی فدراسیون تایید کرده؛ اما معتقد است چنین اتفاقی از روی عمد توسط فدراسیون رخ داده است. سردار سپس نامه‌ای را هم منتشر کرد که مربوط به جواب آزمایش اسب هایش است. رئیس فدراسیون سوارکاری در پایان درباره بحث‌های بین فدراسیون سوارکاری و سردار آزمون بر سر دوپینگ اسب سردار گفت: سردار قهرمان ملی و دوست عزیز ماست و ما مشکلی با سردار نداشتیم. آزمایشگاه معتبری دوپینگ اسب سردار را تاییدکرد که این البته ارتباطی به سردار آزمون که مالک اسب است پیدا نمی‌کند و مسئولیت دوپینگ بر عهده مربی اسب است. در حال حاضر هم سردار این موضوع را پذیرفته و مشکل خاصی نیست.

سردار آزمون و اسبش
سردار آزمون و اسبش

ازدواج سردار آزمون

شایعه ازدواج سردار آزمون چندین بار با انتشار عکس‌های او با اشخاص مختلف منتشر شد. از جمله شایعه ازدواج با ملیکا نجفی زاده مدل ایرانی ساکن ایتالیا که به دلیل انتشار عکسی از این دو در کنار هم قوت گرفته بود. همچنین عکسی مربوط به سردار آزمون و بازیگر دورگه ایرانی به نام گلنار بایبوردی که بازیگری هندی است و هم اکنون در ایران است باعث شایعاتی درباره این دو شد. با این وجود همه شایعات تکذیب شده و سردار آزمون همچنان مجرد است. در سال ۱۳۹۶ خبری منتشر شد که روان شناسان باشگاه روبین کازان به او توصیه کرده اند که ازدواج کند.
خود آزمون نیز در این باره گفت: آنجا روان شناسان اگر بدانند تو از لحاظ روحی در شرایط خوبی نیستی نمی‌گذارند فوتبال بازی کنی. حتی کادر فنی قبلی روبن کازان با من صحبت‌های بسیار زیادی انجام داد و به من می‌گفت: برای پیشرفت در فوتبال باید زودتر ازدواج کنم. من هم وقتی می‌بینم ستاره‌های فوتبال دنیا مانند نیمار زود ازدواج کرده و موفق شده اند قصد دارم در آینده‌ای نزدیک ازدواج کنم.

سردارآزمون و هوادارش گلنار بایبوردی
سردارآزمون و هوادارش گلنار بایبوردی

آرسنالی شدن آزمون!

سردار آزمون فوتبالیست ایرانی در پست مهاجم تیم ملی فوتبال بوسیله ویکی پدیا به عنوان بازیکن جدید آرسنال معرفی شد. در کسب این عنوان، نام سردار آزمون در صفحه ویکی پدیای تیم آرسنال به عنوان بازیکن شماره ۵ این تیم درج شد. در این راستا سایت متروی انگلیس نوشت: هواداران تیم آرسنال انگلیس با مشاهده صفحه ویکی پدیای تیم خود شوکه شدند به این علت که نام سردار آزمون مهاجم جوان تیم ملی ایران هم در صفحه شان پدیدار شده است و مشخص بوده است که صفحه ویکی پدیای تیم آرسنال مورد دست کاری قرار گرفته است!

نام سردار آزمون در لیست بازیکنان آرسنال
نام سردار آزمون در لیست بازیکنان آرسنال

خداحافظی از تیم ملی و بازگشت!

سردار آزمون بعد از جام جهانی ۲۰۱۸ در روسیه که عملکرد ضعیفی از خود نشان داده و مورد انتقاد و بعضا حملۀ بسیاری افراد در فضای مجازی و حقیقی قرار گرفته بود با دلخوری از تیم ملی خداحافظی کرد. این تصمیم با توجه به سن و سال مهاجم تیم ملی همه را شوکه کرد و در چندین ماه بار‌ها صحبت از بازگشت این مهاجم به تیم ملی شد. حمایت هنرمندان و بازیکنان تیم ملی از سردار آزمون نیز در آن برهه کاری از پیش نبرد و کارلوس کی‌روش که به سبک بازی این مهاجم علاقۀ زیادی دارد یک بار برای بازگشت به تیم ملی از سردار دعوت کرد، اما او در بازی با ازبکستان تیم ملی را همراهی نکرد؛ در نهایت پس از گذشت مدتی، مقاومت سردار بالاخره شکسته شد و در مهرماه امسال دوباره به ملی پوشان ایران ملحق شد.

سردار آزمون بهترین بازیکن ماه اکتبر 2018 باشگاه کازان روسیه
سردار آزمون بهترین بازیکن ماه اکتبر ۲۰۱۸ باشگاه کازان روسیه

گل‌های سردار آزمون در تیم ملی فوتبال ایران

تاریخ بازی ملی حریف گلِ نتیجه
۱ ۲۷ آبان ۱۳۹۳ ۳ کره جنوبی ۱–۰ ۱–۰
۲ ۱۴ دی ۱۳۹۳ ۴ عراق ۱–۰ ۱–۰
۳ ۲۵ دی ۱۳۹۳ ۶ قطر ۱–۰ ۱–۰
۴ ۳ بهمن ۱۳۹۳ ۸ عراق ۱–۰ ۳–۳
۵ ۲۶ خرداد ۱۳۹۴ ۱۰ ترکمنستان ۱–۰ ۱–۱
۶ ۱۲ شهریور ۱۳۹۴ ۱۱ گوآم ۳–۰ ۶–۰
۷ ۴–۰
۸ ۱۷ شهریور ۱۳۹۴ ۱۲ هند ۱–۰ ۳–۰
۹ ۵ فروردین ۱۳۹۵ ۱۵ هند ۲–۰ ۴–۰
۱۰ ۱۰ فروردین ۱۳۹۵ ۱۶ عمان ۱–۰ ۲–۰
۱۱ ۲–۰
۱۲ ۱۳ خرداد ۱۳۹۵ ۱۷ مقدونیه ۱–۰ ۳–۱
۱۳ ۲–۱
۱۴ ۳–۱
۱۵ ۱۸ خرداد ۱۳۹۵ ۱۸ قرقیزستان ۵–۰ ۶–۰
۱۶ ۲۰ مهر ۱۳۹۵ ۲۲ کره جنوبی ۱–۰ ۱–۰
۱۷ ۱۴ خرداد ۱۳۹۶ ۲۵ مونته‌نگرو ۱–۰ ۲–۱
۱۸ ۲–۱
۱۹ ۲۲ خرداد ۱۳۹۶ ۲۶ ازبکستان ۱–۰ ۲–۰
۲۰ ۱۴ شهریور ۱۳۹۶ ۲۷ سوریه ۱–۰ ۲–۲
۲۱ ۲–۱
۲۲ ۱۸ مهر ۱۳۹۶ ۲۸ روسیه ۱–۰ ۱–۱
۲۳ ۷ فروردین ۱۳۹۷ ۳۱ الجزایر ۱–۰ ۲–۱

سردار آزمون در تیم ملی
سردار آزمون در تیم ملی

افتخارات سردار آزمون

دستاوردهای باشگاهی

  • لیگ برتر ایران
  • قهرمانی در لیگ برتر فوتبال ایران ۹۱-۱۳۹۰ به همراه تیم سپاهان اصفهان
  • لیگ برتر روسیه
  • نایب قهرمانی در لیگ برتر فوتبال روسیه ۱۶–۲۰۱۵ به همراه تیم روستوف

سردارآزمون در تیم کازان آرنا روسیه
سردارآزمون در تیم کازان آرنا روسیه


دستاوردهای فردی

  • بهترین گلزن قهرمانی جوانان زیر ۱۹ سال آسیا: ۲۰۱۲
  • بهترین گلزن جام صلح و دوستی: ۲۰۱۲
  • لیگ برتر فوتبال روسیه تیم منتخب فصل (۲): ۱۵–۲۰۱۴، ۱۶–۲۰۱۵
  • لیگ برتر فوتبال روسیه بازیکن ماه (۱): مه ۲۰۱۶
  • روستوف بهترین بازیکن فصل: ۱۶–۲۰۱۵

اینستاگرام سردار آزمون

برای آشنایی بیشتر با این فوتبالیست جنجالی و عکس هایش می توانید از طریق لینک زیر صفحه شخصی او در اینستاگرام را دنبال کنید.

اینستاگرام سردار آزمون

sardar_azmoun

گالری عکس حکمت 20

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

پست بعدی

بیوگرافی شبنم فرشادجو بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون

ش آگوست 15 , 2020
بیوگرافی شبنم فرشادجو بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون شبنم فرشادجو متولد ۱۶ بهمن ۱۳۵۶ در تهران بازیگر تئاتر و سینما و تلویزیون است که این روز‌ها در سریال بانوی عمارت در نقش مهرالنسا می‌درخشد. ستاره | سرویس چهره ها – شبنم فرشادجو بازیگر پرانرژی، این روز‌ها در سریال بانوی عمارت […]