اگر پوست حساس دارید، بخوانید!

, پوست حساس , پوست حساس صورت , پوست حساس و خشک , پوست حساس و چرب , پوست حساس به آفتاب , پوست حساس و قرمز , پوست حساس چیست , پوست حساس نوزاد , پوست حساس به نور , پوست حساسیت , مدل رنگ مو برای پوست حساس , پاک سازی پوست حساس , پوست حساس وخشک , محافظت پوست , محافظت پوست صورت , محافظت پوست دربرابر آفتاب , محافظت پوست دست , محافظت پوست در برابر سرما , محافظت پوست از آفتاب , محافظت پوست در تابستان , محافظت پوست از سرما , محافظت پوست و مو , محافظت پوست خشک , محافظت از پوست , حساسیت پوستی کهیر , حساسیت پوستی , حساسیت پوستی خارش , حساسیت پوستی در کودکان , حساسیت پوستی صورت , حساسیت پوستی بدون خارش , حساسیت پوستی و خارش , حساسیت پوستی در نوزادان , حساسیت پوستی کودکان , حساسیت پوستی نوزادان , حساسیت پوستی دانه های قرمز , حساسیت پوستی دست , حساسیت پوستی همراه با خارش , حساسیت پوستی در کودکان , حساسیت پوستی کودکان , حساسیت پوستی دانه های قرمزدرلای انگشت , حساسیت پوستی در کودکان زیر پوستی , سلامت پوست و مو , سلامت پوست صورت , سلامت پوست , سلامت پوست دست , سلامت پوست بدن , سلامت پوست مو , سلامت پوست از نظر اسلام , سلامت پوست و زیبایی , سلامت پوست خشک , سلامت پوست و تغذیه , سلامت پوست و مو از نظر طب سنتی در , سلامت پوست ومو , سلامت پوست و مو music feature audio , رنگ مناسب پوست سبزه , صابون مناسب پوست چرب , رنگ مناسب پوست گندمی , ارایش مناسب پوست سبزه , آرایش مناسب پوست گندمی , پنکک مناسب پوست چرب , ماسک مناسب پوست چرب , صابون مناسب پوست خشک , پنکیک مناسب پوست چرب , ماسک مناسب پوست خشک , مناسب پوست , کرم پودر مناسب پوست چرب , رنگ موی مناسب پوست سبزه , رن گ مو روشن مناسب پوست گندمی , ضد آفتاب مناسب پوست , تغذیه مناسب پوست , رنگ مو مناسب پوست سفید , رنگ مو مناسب پوست سبزه , رنگ رژ لب مناسب پوست سبزه , رنگ موی مناسب پوست گندمی , رنگ مو مناسب پوست گندمی , رنگ موی مناسب پوست روشن , رنگ موی مناسب پوست سفید , رنگ مو مناسب پوست گندمگون , کرم پودر مناسب پوست خشک , رنگ مو مناسب پوست تیره , رنگ موی مناسب پوست زرد , رنگ مناسب پوست سفید , رنگ موی مناسب پوست , رنگ مو مناسب پوستهای تیره , متخصص پوست , متخصص پوست اصفهان , متخصص پوست به انگلیسی , متخصص پوست کرج , متخصص پوست مشهد , متخصص پوست و مو تهران , متخصص پوست شیراز , متخصص پوست و مو در تهران , متخصص پوست خوب در کرج , متخصص پوست وین , متخصص پوست در تهران , متخصص پوست و مو , متخصص پوست تهران , متخصص پوست درقزوین , متخصص پوست ومو , متخصص پوست سعادت آباد , متخصص پوست اطفال , متخصص پوست زهرا فاضل , متخصص پوست عالی , متخصص پوست در کرج , متخصص پوست در همدان , متخصص پوست و مو در خیابان مقدس اردبیلی , متخصص پوست و مو در کرج , متخصص پوست و مو در اهواز , متخصص پوست و مو در اصفهان , متخصص پوست و مو در رشت , متخصص پوست و مو کرج ,

محصولات پوست حساس

پوست حساس خود را آرام و تمیز نگه دارید‎

 

به پوست خود گوش دهید و توجه کنید که چه چیزهایی در گذشته باعث تحریکش شده است. واکنش های پوستی که در گذشته داشتید را فراموش نکنید. از محصولات آرایشی گرفته تا مواد شیمیایی تمیز کننده همه این موارد می توانند روی پوستتان تاثیر داشته باشند پس از آنهایی که می دانید برایتان مشکل به وجود می آورند فاصله بگیرید.

 

از جوش ها، لکه ها، آثار قرمزی و قسمت های خشک شده پوست خسته شدید؟ در این مقاله می خواهم ترفندهای سبک زندگی را به شما آموزش دهم تا پوست حساس خود را آرام و تمیز نگه دارید.

 

از تجربیات بیاموزید 

برایتان پیش آمده که از بنزوئیل پراکسید برای جوش ها استفاده کنید و صبح فردایش با چشم های ورم کرده بیدار شوید؟ و یا مثلا از ماسک صورتی قدرتمند استفاده کنید و پوستتان تا ساعت ها بسوزد؟ هیچکس دوست ندارد چنین خاطرات بدی را به ذهن بسپارد ولی اتفاقا باید همین موارد را به عنوان تجربه در ذهنتان ذخیره کنید.

 

به پوست خود گوش دهید و توجه کنید که چه چیزهایی در گذشته باعث تحریکش شده است. واکنش های پوستی که در گذشته داشتید را فراموش نکنید. از محصولات آرایشی گرفته تا مواد شیمیایی تمیز کننده همه این موارد می توانند روی پوستتان تاثیر داشته باشند پس از آنهایی که می دانید برایتان مشکل به وجود می آورند فاصله بگیرید.

 

با دقت دستکش انتخاب کنید 

اگر می خواهید یک جفت دستکش برای محافظت از دست ها بخرید – برای شستن ظروف، رنگ کردن موها و دیگر کارهای این چنینی – انتخابی هوشمندانه داشته باشید. استفاده بلند مدت از دستکش هایی با جنس لاتکس یا نترل می توانند باعث عرق کردن پوستی که در آن فضا قرار گرفته شوند.

 

چنین فضایی می تواند باعث بروز مشکلات پوستی خفیف یا شدید شود.  ممکن است انگشتانتان دچار مشکلاتی نظیر راش و تاول نیز شوند. بهتر است قبل از انتخاب دستکش، نظر یک متخصص پوست را بپرسید.

 

وارد بازی مقایسه نشوید 

حساسیت پوستی مشکلی نیست که به یک شکل باشد، پس مواظب باشید واکنش های پوست خود را با یک دوست یا فامیل مقایسه نکنید. برای مثال ممکن است پوست شما با خفیف ترین مواد شیمیایی تحریک شود در حالی که پوست شخصی دیگر فقط با محلول وایتکس دچار واکنش می شود. چون پوست دوستتان در برابر یک محصول مقاومت می کند دلیل نمی شود که پوست شما نیز همینطور باشد.

 

محرک ها را در برابر آلرژن ها بشناسید 

برخی مواد شیمیایی مانند وایتکس همه را اذیت می کند و معمولا همیشه باعث تحریک پوستی می شود. اما از طرف دیگر موادی هم هستند که فقط برخی افراد را تحت تاثیر قرار می دهند این موارد را آلرژن می نامند. برخی از آلرژن های معمول عبارتند از نیکل در جواهرات ارزان، عطرهای معمولی، آتی بیوتیکی به نام نئومایسین و نگهدارنده های متیلکلروایزوتیازولینون و تیمروسول که به صورت گسترده مورد استفاده قرار می گیرند.

 

گفته می شود متیلکلروایزوتیازولینون که معمولا به عنوان نگهدارنده لوازم آرایشی و بهداشتی به کار می رود و تیمروسول نیز در برخی واکسن ها و لنزهای خاص یافت می شود.

 

برای پوست حساس

به پوست خود گوش دهید و توجه کنید که چه چیزهایی در گذشته باعث تحریکش شده است‎

 

از لیست بلند بالای مواد تشکیل دهنده بترسید 

افرادی که پوستی حساس دارند باید به مواد تشکیل دهنده محصولات خوب دقت کنند و از محصولات معطر، حاوی صابون و الکل بپرهیزند. این کار کمک می کند سلامت پوستشان حفظ شود.

 

مواد آرام کننده مانند پلیفینول های چای سبز، بابونه و آلوئه ورا مفید هستند. یک قانون کلی را نیز به خاطر بسپارید، هرچه مواد تشکیل دهنده یک محصول کمتر باشد بهتر است.

 

در برابر وسوسه شستن با صابون، آب کشی و تکرار مقاومت کنید 

اگر تمایل دارید پوست صورت خود را بیش از یک مرتبه در طول روز بشویید، متخصصان پوست توصیه ای برای شما دارند: این کار را نکنید، روزانه یک مرتبه شستشوی صورت برای تثبیت سلامت پوست صورت کافی است و شاید شستشوی بیش از این مقدار باعث تحریک حساسیت پوستی تان شود. حتی فکر لایه برداری را هم نکنید، این کار می تواند باعث تشدید حساسیت پوستی تان شود.

 

مراقب تحریک کننده ها باشید 

تک تک چیزهایی که در طول روز با آنها تماس پیدا می کنید، می توانند به صورت بالقوه باعث تشدید حساسیت پوستتان شوند. اگر حس کردید پلک بالایی تان همیشه دچار حساسیت است، یکی از احتمالات این است که پوست آن منطقه به لاک ناخن یا لاک پاک کن حساسیت دارد.

 

در چنین موردی ممکن است بدون اینکه متوجه لاک یا لاک پاک کن روی دستتان باشید ناحیه چشم را لمس کرده باشید. همین مورد را می توان در مورد خیلی چیزهای دیگر مانند خمیردندان یا دهان شویه هم دید.

 

قبل از استفاده بشویید 

کمپانی های تولید لباس معمولا برای اینکه شکل لباس ها جذاب بماند، در پایان نوعی مواد شیمیایی به آنها می زنند که می تواند باعث تحریک پوست شود. اگر مشکل اگزما یا پوست حساس دارید متخصصان توصیه می کنند لباس های جدید را قبل از استفاده بشویید.

 

مواد شوینده مناسب پوست خود را پیدا کنید 

پیدا کردن مواد شوینده ای که مناسب پوست حساس باشد به کمی آزمون و خطا نیاز دارد. اما بهتر است ابتدا به سراغ مواد شوینده ضد حساسیت بروید که برای پوست های حساس ساخته شده اند. همچنین بهتر است از مواد شوینده مایع به جای انواع پودری استفاده کنید. مواد شوینده مایع پس مانده های کمتری دارد و به همین دلیل کمتر تحریک کننده پوست هستند.

 

مناسب نوع پوست خود لباس بپوشید 

از پوشیدن لباس هایی که حساسیت پوستی تان را تشدید می کند پرهیز کنید. این یعنی از پوشیدن لباس های پشمی یا هر چیزی که خیلی به تنتان بچسبد پرهیز کنید. همچنین مواظب لباس های دارای کش نیز باشید (مانند انواع لباس زیر). مالیده شدن این موارد به پوست – مخصوصا اگر همراه با عرق کردن باشد – می تواند باعث بروز خارش و راش های پوستی شود.

 

با یک متخصص ملاقات کنید 

اگر فکر می کنید به چیزی حساسیت دارید، به سراغ حدس و گمان خودتان نروید. برای تشخیص به دیدن یک متخصص پوست بروید. هرچه بیشتر در معرض چیزهایی که پوستتان را حساس می کنند قرار بگیرید، وضعیت پوستتان نیز بدتر می شود.

 

متخصص پوست با معاینه قسمتی از پوست به شما می گوید پوستتان دقیقا به چه مواردی حساسیت دارد. همچنین این متخصص به شما خواهد گفت برای بهبود پوست خود از چه توصیه هایی استفاده کنید. این توصیه ها می تواند برخی محصولات مراقبت از پوست یا تجویز داروهایی خاص باشد.

 

گالری عکس حکمت 20

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

پست بعدی

تیپ های جذاب پاییز و زمستانی برای آقایان

پ آذر ۴ , ۱۳۹۵
, تیپ پاییزی مردانه , تیپ پاییز مردانه , تیپ های پاییزی مردانه , تیپ اسپرت پاییزی مردانه , تیپ پاییز مردانه , تیپ مردانه شیک , تیپ مردانه مجلسی لباس , تیپ مردانه مشکی , تیپ مردانه قد بلند , تیپ مردانه , تیپ مردانه سال , تیپ مردانه […]