افزایش اعتماد به نفس

, اعتماد به نفس پایین , اعتماد به نفس پایین در نوجوانان , اعتماد به نفس پایین مردان , اعتماد به نفس پایین در کودکان , اعتماد به نفس پایین همسر , اعتماد به نفس پایین چیست , اعتماد به نفس پایین کودک , اعتماد به نفس پایین دارم , اعتماد به نفس پایین کودکان , اعتماد به نفس پایین , خصوصیات افراد با اعتماد به نفس پایین , ویژگی افراد با اعتماد به نفس پایین , ویژگی افرادی که اعتماد به نفس پایین دارند , پایین آمدن اعتماد به نفس , کودکان با اعتماد به نفس پایین , مردان با اعتماد به نفس پایین , پایین بودن اعتماد به نفس , دلایل پایین بودن اعتماد به نفس , علت پایین بودن اعتماد به نفس , کودک با اعتماد به نفس پایین , مقابله با اعتماد به نفس پایین , درمان پایین بودن اعتماد به نفس , اعتماد به نفس خیلی پایین , درمان اعتماد به نفس پایین در کودکان , درمان اعتماد به نفس پایین , درمان اعتماد به نفس پایین , نشانه های اعتماد به نفس پایین در کودکان , درمان اعتماد به نفس پایین کودکان , ده ویژگی اعتماد به نفس پایین , روانشناسی اعتماد به نفس پایین , علائم اعتماد به نفس پایین , علت اعتماد به نفس پایین , علایم اعتماد به نفس پایین , علل اعتماد به نفس پایین , علایم پایین بودن اعتماد به نفس , علل پایین بودن اعتماد به نفس , نشانه های کودکان با اعتماد به نفس پایین , مشکل اعتماد به نفس پایین , مشخصات اعتماد به نفس پایین , مضرات اعتماد به نفس پایین , نشانه های اعتماد به نفس پایین , نشانه اعتماد به نفس پایین , نتایج اعتماد به نفس پایین , ویژگی های اعتماد به نفس پایین ,

افزایش اعتماد به نفس

به جای زودرنجی، صبر و تحمّل خویش را بالا برده و عزّت نفس را در خویش تقویت نمایید‎

 

من خیلی اعتماد به نفسم پایینه میتونم بگم اصلا ندارم. این رفتار باعث شده که خیلی رفتارای بد دیگه ای هم پیدا کنم مثلا زود از حرف کسی ناراحت میشم زود قهر میکنم عصبانی و پرخاشگری میکنم از همه متنفر میشم خودمم واقعا عذاب میکشم خیلی زود رنجم باعث شده که حرفای اطرافیان رو سریع به خودم بگیرم و ازشون متنفر میشم دوس دارم باهاشون قهر کنم.

 

پاسخ : عمدتا حساسیت و زود رنجی نشات گرفته از اعتماد به نفس پایین است لذا افرادی مثل شما که خیلی زود می رنجند باید تلاش جدی برای ترفیع اعتماد به نفس خود داشته باشند ضمن اینکه سعی کنید بینش مثبت نسبت به دیگران داشته باشید. ممکن است علّت رنجش شما از دیگران این باشد که نسبت به آنها دید منفی داشته و فکر کنید همه مخالف شما هستند و شما را دوست ندارند، این تصور باعث می شود که بدون دلیل از دیگران برنجید.

 

سعی کنید نگرش خود را نسبت به دیگران تغییر دهید و بپذیرید که همه شما را دوست دارند و اگر هم در مواردی به شما تذکر می دهند یا سخت می گیرند، از آن جهت است که شما برای آ ن ها مهم هستید و همه نگران حال شما هستند، از باب دلسوزی به شما تذکر می دهند. به پیامدهای منفی حالت رنجش از دیگران توجه کنید.

 

اگر بصورت جدّی درصدد اصلاح این حالت نباشید، زود رنجی به مرور زمان تبدیل به عادت و حتی یک ویژگی شخصیّتی در شما خواهد شد و پیامدهای منفی بسیاری را بدنبال خواهد داشت. هیچ گاه نمی توانید در زندگی خود موفّق شوید و با دیگران ارتباط صمیمی و عاطفی برقرار کنید، توجه به این مسایل، ضرورت بازنگری و تصمیم جدّی در جهت رفتار شما را می طلبد که نسبت به دیگران نگرش مثبت داشته و اعتماد به نفس را در خویشتن تقویت نمایید. سعی کنید علت زودرنجی خویش را شناسایی نموده، در جهت حلّ آن بکوشید.

 

امکان ندارد که زودرنجی شما بدون جهت و بی دلیل باشد، حتماً دلیل و علّتی دارد ولو این که شما آن را نشناسید. بنابراین سعی کنید علّت آن را بشناسید، هر موقعیتی که برای شما ناراحت کننده است از آن دوری نموده و یا از قبل تمرین کنید که اگر در چنین موقعیّتی دچار شوید چگونه باید برخورد کنید.

 

به جای زودرنجی، صبر و تحمّل خویش را بالا برده و روحیه مقاومت، سرسختی و عزّت نفس را در خویش تقویت نمایید. ظرفیت و توانایی تحمّل سختی ها و پذیرش محدودیت ها و کمبودها را در خود افزایش دهید ضمن اینکه حتما به پرورش استعدادها و قابلیت های خود بپردازید. چون در تقویت اعتماد به نفس تان بسیار موثر خواهد بود.

گالری عکس حکمت 20

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

پست بعدی

مدل لباس های پیشنهادی مجله ال Elle

پ آبان ۲۷ , ۱۳۹۵
, مدل لباس شب , مدل لباس شب کوتاه , مدل لباس شب , مدل لباس شب کوتاه , مدل لباس شب شیک , مدل لباس شب بلند , مدل لباس شب دخترانه , مدل لباس شب , مدل لباس شب جدید , مدل لباس شب دخترانه , مدل لباس […]