آشنایی با مار بوآ

بوآ یک مار غیر سمی است , آیا مار بوآ سمی است؟ , مار بوآ چگونه شکار می کند؟ , مار بوآ چند سال عمر می کند؟ , بزرگترین مار دنیا چه نام دارد؟ , مار بوآ چند کیلو است؟ , وزن مار بوآ چقدر است؟ , مار بوآ در کجا زندگی می کند؟

بوآ

 

بوآ یک مار غیر سمی است که با کمک گرفتن از ماهیچه‌های قدرتمندی که دارد شکار را خفه کرده و کل بدن شکار را یکجا می‌بلعد و پس از آن برای هفته‌ها و گاه ماه‌ها بدون غذا به زندگی خود ادامه می‌دهند.[۲] ماری از خانواده مارهای بوآ به عنوان غول پیکرترین مار جهان شناخته شده زیرا این مار غیر سمی اما مرگبار ۲۲۷ کیلوگرم وزن داشته و می‌تواند یک پلنگ را یک باره ببلعد.

یکی از اعضای خانواده بوآ، آناکوندای سبز آمریکای جنوبی، صدهای کیلوگرم وزن داشته و به عنوان غول پیکرترین مار در جهان شناخته شده است. مار پیتون شاید طولی بیشتر از آناکوندای سبز داشته باشد اما قطر زیاد بدن آناکوندا وزن این مار را دو برابر وزن مارهای پیتون ساخته است. آناکوندای سبز می‌تواند تا طول ۸٫۸ متری و وزن ۲۲۷ کیلوگرمی رشد کند و شعاع بدن این جاندار گاه به ۳۰ سانتیمتر نیز می‌رسد. آناکونداهای ماده معمولا بزرگتر از نرها هستند و دیگر انواع این گونه از مارها معمولا به رنگهای زرد با لکه‌های تیره دیده می‌شوند. این مار در جنگلهای گرمسیری آمازون و در محیطهای مرطوب مانند مردابها زندگی می‌کند. ابعاد عظیم بدن این مارها به واسطه تغذیه از خوکها، آهوها، پرنده‌ها، لاکپشتها، جوندگان، سوسمارها و حتی پلنگها رشد کرده و بزرگتر می‌شود.

آناکونداهای ماده در هر بار تخم گذاری دهها آناکوندای دیگر به وجود آورده که طول هر یک از این مارهای نوزاد ۶۰ سانتیمتر است. آناکوندا از بدو تولد قدرت شنا و شکار کردن دارد و طول عمر این جاندار در حدود ۱۰ سال تخمین زده شده است. محدوده ی جغرافیایی موجود در امریکای مرکزی و جنوب امریکا و مکزیک.

 

گالری عکس حکمت 20

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

پست بعدی

همه چیز درباره مار شاه کبرا

ج شهریور ۲۰ , ۱۳۹۴
شاه کبرا درازترین مار سمی جهان است , آشنایی با شاه کبری , درباره شاه کبری , طول مار شاه کبری چقدر است؟ , وزن مار شاه کبرا چقدر است؟ , شاه کبری در کجا زندگی می کند؟ , غذای مار شاه کبری چیست؟